Jubileusz Biblioteki

Rok 2018 jest dla naszej instytucji rokiem szczególnym, gdyż w nim przypada Jubileusz 70-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Orzeszu, której istnienie i tradycja sięga roku 1948. Obchody jubileuszowe stały się okazją do świętowania dla całej społeczności skupionej wokół spraw czytelnictwa oraz kultury miasta. Z tej okazji w sali widowiskowej w Jaśkowicach 8 czerwca zorganizowano uroczyste spotkanie, w którym udział wzięli władze powiatu oraz miasta, dyrektor działu Instrukcyjno-Metodycznego Biblioteki Śląskiej, dyrektorzy zaprzyjaźnionych bibliotek, przedstawiciele orzeskich instytucji oraz czytelnicy. Swoim występem uroczystość uświetnili zespół Pieprzyk, uczniowie SP nr 1 w Orzeszu oraz uczeń i mistrz Ogniska Muzycznego. Podczas spotkania wręczono nagrody w konkursie plastycznym pt."Biblioteka moich marzeń" a także rozdano nagrody za udział w Grze Miejskiej. Składamy wszystkim serdeczne podziękowania za życzenia i obecność na Jubileuszu naszej Biblioteki.