Ferie w Krainie Lodu

W dniach od 9 do 13 lutego, w godzinach od 10.00 do 13.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Orzeszu odbywały się zajęcia dla dzieci. W tym roku we wspólnej zabawie podczas ferii zimowych brało udział 19 dzieci.

Ferie w Krainie lodu rozpoczęliśmy od przypomnienia sobie losów bohaterów Krainy lodu, a także szczegółowego opisania ich wyglądu i charakteru. Każdy z uczestników wykonał Olafa i jego świat. Nie zapomnieliśmy także o Elsie, dla której każdy mały uczestnik zaprojektował jej niepowtarzalną suknię.

Drugi dzień w Krainie lodu minął równie szybko podczas wielu zabaw. Na początek, dzięki grom integracyjnym typu „Podaj mi misia”, „Śnieżynka” czy „Kółeczko w kółeczko” poznaliśmy się wzajemnie. Ferie to czas zabawy, ale musimy pamiętać o niebezpieczeństwach, dlatego w naszej Krainie lodu przypomnieliśmy sobie, a następnie zredagowaliśmy gazetkę „Bezpieczne rady na zimowe wypady”. Teraz już wiemy, co wolno, a czego nie podczas zimowych zabaw. Następnie pomagaliśmy Annie znaleźć Elsę, przejść śnieżny labirynt Svenowi, który szukał Olafa, aż wreszcie uciec Olafowi przed Puszkiem, z którym utknął w labiryncie. Na szczęście wszystkim się udało. Jesteśmy kreatywni, dlatego też sami wykonaliśmy jedyne w swoim rodzaju, unikalne śnieżynki. Na zakończenie wtorkowego popołudnia długo oczekiwana niespodzianka! Odwiedził nas po raz kolejny teatrzyk Art - Re z Krakowa, z przedstawieniem pt. „Śpiąca królewna”.

W środę przygotowywaliśmy się do wielkiego balu w Krainie lodu. Zadbaliśmy o wystrój wnętrza, tworząc piękne dekoracje – łańcuchy, sople, śnieżynki oraz wiele innych. Nie zapomnieliśmy również o sobie, dlatego każdy zaprojektował, a następnie wykonał swoją karnawałową maskę. Na koniec dnia, mali artyści namalowali farbami swoje wymarzone Krainy lodu.

Czwarty dzień ferii upłynął pod znakiem wspólnej zabawy karnawałowej. Zaprosiliśmy wszystkich uczestników na bal w Krainie lodu. Zabawę rozpoczęliśmy od karaoke, podczas którego dzieci mogły zaprezentować swój talent wokalny, w wybranym przez siebie utworze muzycznym. Kolejna część balu minęła na wspólnych tańcach i zabawach. Nadszedł również czas na słodki poczęstunek – pączek - z okazji przypadającego w ten dzień tłustego czwartku. Gra w kalambury zakończyła wesoły dzień w krainy z lodu.

Ostatni dzień ferii w bibliotece również upłynął na wspólnych zabawach. Z okazji Dnia Zakochanych dzieci wykonały walentynkowe kartki oraz serduszka. Na zakończenie wykonaliśmy pamiątkowy kolaż, na którym umieściliśmy grupowe zdjęcie wszystkich uczestników, bohaterów bajki pt. „Kraina lodu” oraz podpisy dzieci i prowadzących. To wspaniała pamiątka, która przypomina wspólnie spędzony czas podczas ferii w bibliotece.

Podczas tygodniowych zajęć w bibliotece, w trakcie przerwy każdego dnia, dzieci częstowane były ciastkami oraz herbatą.

Na koniec zajęć wszyscy uczestnicy ferii w Miejskiej Bibliotece Publicznej otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz smycze.

Ferie w orzeskiej bibliotece dobiegły już końca, na wspólną zabawę w trakcie zimowych wakacji zapraszamy do nas za rok.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.